Typy tiskáren, tonery a doplňky

Pokladní thermo tiskárny

Termotiskárny jsou v dnešní době velice oblíbené pro několik vlastností, které mají. Jedná se zejména o jednoduchost obsluhy, poměrně vysokou kvalitu výsledných snímků a velice dobrou kompatibilitu. Termotiskárny fungují vlastně díky tepelné sublimaci, přičemž celý systém tisku je poměrně jednoduchý.

Používá se v prvé řadě nejčastěji fotopapír, na který jsou z fólií nanášeny postupně tři základní barvy, tedy červená, žlutá a modrá. Z těchto barev je pa složena celá fotografie. Na snímek je po nanesení těchto základních barev ještě navíc položena ochranná vrstva, která fotografie chrání například proti světelným vlivům, tekutinám nebo otěru.

Tato vrstva pak zajišťuje trvanlivost fotografií dokonce až sto let. Dále byla řeč také o kompatibilitě těchto tiskáren. Jde zde například o situace, kdy váš fotoaparát podporuje funkce jako Direct Print nebo PictBridge. V takových případech můžete fotografie tisknout bez použití počítače nebo notebooku. Jednoduše tiskárnu připojíte ke svému fotoaparátu a můžete začít tisknout. Fotografie si tak můžete vytisknout například hned na dovolené, z pohodlí svého domova a tak podobně.

Nejčastěji se tyto zařízení spojují pomocí USB kabelu, ale je zde možnost také synchronizace pomocí Bluetooth nebo infračerveného portu.

Komentáře jsou uzavřeny.