Typy tiskáren, tonery a doplňky

Papír do jehličkové tiskárny

Jehličkové tiskárny nejsou v dnešní době tolik oblíbené, avšak přináší sebou určité výhody, které se nám u jiných typů tiskáren nedostávají. Výhodou jehličkových tiskáren je rozhodně té, že mají velice nízké náklady na tisk, přičemž se používá takzvaný traktorový papír.

Musíme se však smířit s tím, že kvalitu tisku u těchto tiskáren nemůže dosáhnout kvality jiných typů tiskáren, jako jsou laserové nebo inkoustové. Další výhodou jehličkových tiskáren je pak také jejich rychlost, pokud jde o tisk prostého textu, kdy můžou tyto tiskárny dosahovat rychlosti až jednoho tisíce znaků za sekundu.

Pokud bychom se ale měli bavit o tisku grafiky, tak nejenom že výsledek nebude příliš kvalitní, ale také rychlost bude velmi malá. Stejně tak hlučnost těchto tiskáren je poměrně veliká. Kde tedy můžeme v dnešní době na jehličkové tiskárny narazit? Jedná se například o bankomaty, pokladny, prodejní terminály a podobná zařízení. Velice často na ně narazíme také v různých průmyslových zařízeních, neboť jsou tyto tiskárny poměrně odolné vůči vlivům vnějšího okolí a celkově proti nepříznivým podmínkám. Jehličkových tiskáren je poměrně hodně typů.

Máme například 1 jehličkové a 2 jehličkové tiskárny, dále 7 jehličkové, 9 jehličkové a 24 jehličkové. Samozřejmě čím více jehliček, tím je větší rychlost tisku.

Komentáře jsou uzavřeny.