Typy tiskáren, tonery a doplňky

Likvidace ofsetové tiskárny

V prvé řadě si povíme, co to vlastně ofsetové tiskárny jsou. Jedná se o tiskárny, které se používají v tiskařských společnostech, přičemž slouží k tisku na veliké plochy. Ofsetové tiskárny jsou speciální vlastně v tom, že na rozdíl od ostatních tiskáren mají v jedné výškové úrovni netisknoucí a tisknoucí místa.

Ofsetové tiskárny jsou pracují na velice podobném principu, jako je klasický kamenotisk, což je vlastně vzájemná odpudivost vody a mastných tiskových barev. Naprostá většina ostatních tiskáren má klasický přímý tisk, přičemž ofsetové tiskárny mají tisk nepřímý.

Jde zde tedy o to, že první tisk probíhá na válec, který je potažená pryží, přičemž z tohoto válce jde teprve na papír. Na rozdíl od knihtisku umožňují tisknout tyto tiskárny na méně kvalitní papír a mnohem jemnější detaily. Tiskové formy mohou být různého typu, přičemž je to vlastně dáno ofsetovým strojem. Mohou tedy být válcové nebo rovinné a vyrobené buď ze zinku, z hliníku nebo také z bimetalu, který se používá v modernějších zařízeních.

Společností, které tisknout touto ofsetovou metodou je poměrně veliké množství, přičemž se na služby těchto těchto společností můžete podívat na jejich internetových stránkách, kde se dozvíte veškeré informace.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Ofsetové tiskárny a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.