Typy tiskáren, tonery a doplňky

Inkoustové náplně do tiskáren

Inkoustové tiskárny patří v současné době spolu s laserovými k nejčastějším tiskárnám, které můžeme najít v domácnostech, kancelářích a tak podobně. Pokud jde o výměnu náplně do inkoustové tiskárny, tak máte na výběr z několika možností. V prvé řadě si můžete koupit originální novou cartridge přímo od výrobce.

Zde ale neušetříte ani korunu, což je docela nevýhoda. Avšak na druhou stranu dostanete opravdu kvalitní produkt se stoprocentní jistotou. Další, velice oblíbenou možností, jsou takzvané plnící sady do inkoustových tiskáren. Při tomto způsobu můžete celkově ušetřit až sedmdesát procent z celkové ceny.

Výhodou tohoto způsobu je tedy zejména nízká cena a také to, že kvalita tisku prostřednictvím doplnění cartridge je srovnatelná s novým, originálním cartridgem. Nevýhodou je pak například to, že barvu měníte něco kolem pěti minut. U některých tiskáren se může také stát, že když cartridge doplníte, tak vám bude tiskárna hlásit stále nedostatek barvy. Jedná se pouze o menší technickou závadu, která nemá na další funkci absolutně žádný vliv.

Pokud vlastníte tiskárnu značky Canon a hodláte praktikovat tento způsob výměny barvy, tak budete muset také vypnout hlídání inkoustové hladiny, abyste mohli dále tisknout. Posledním způsobem je pak nákup nějaké neoriginální a kompatibilní cartridge, přičemž zde můžete ušetřit zhruba něco kolem padesáti procent.

Záleží samozřejmě na výrobci dané cartridge, jakou si nasadí cenu. Zde si však rozhodně nemůžete být jistí, jestli dosáhnete stejné kvality tisku jako u originální cartridge.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Levné tonery a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.